• Повик за поддршка 0086-17367878046
 • за нас

нудиме модни додатоци по попуст

Hebei Haosi Furniture Sales Co., Ltd. е специјализирана за модерен мебел (пластични трпезариски столици, школки, столчиња за раце, ткаенина столици, столчиња за лулка, PU столици, кожени столици, пластични столици, трпезариска маса и комплети за маси.) во провинцијата Хебеј , Кина.

канцелариски стол

Осум часа на ден.Човек троши една третина од своето време на стол.Значи, потребен ви е удобен стол Оваа високо прилагодлива ергономска канцелариска столица е широко користена во европските земји, Северна Америка, Блискиот Исток, Азија и други земји, особено во Русија, Канада, Индија, Бангладеш, Саудиска Арабија...
канцелариски стол

Избор на столче за бар или столче

Ако планирате да поставите шанк или шанк табуретка во вашата трпезарија, ќе сакате да изберете онаа што е вистинската висина.Повеќето столици за бар и шанк се високи од дваесет и пет до триесет и три инчи од подот до седиштето.Оваа висина е идеален избор за маси кои се за...
Избор на столче за бар или столче

Идеи за тематски карневал за пролетни трки и ...

Пролетната сезона на трки е совршена можност да се дотерате и да уживате во бујната атмосфера на настан покрај патеката!Од Денот на Дерби до Денот на дамите и Купот во Мелбурн, има многу можности да се организира спектакуларна пролетна тркачка прослава.Без разлика дали планирате корпоративна функција во...
Идеи и инспирација за тематски карневал за пролетни трки!

Сакате да купите стол, каков материјал...

Столовите главно се користат за луѓето да се одморат во мебелот на секое семејство.На пазарот има многу видови на столици, а столовите од различни материјали се различни по изглед и удобност.При изборот на стол, кој материјал е подобар за стол?Од каков материјал е направен столот?На пр...
Сакате да купите стол, каков материјал го препорачувате?

Како да го проверите квалитетот на склопливи стр ...

По приемот на стоката, ве молиме проверете дали надворешната кутија на пластичниот стол е завршена.Овој пластичен стол е 5 парчиња по кутија.Расклопувајќи ја лентата од надворешната кутија, можеме да видиме 5 парчиња за јадење пластични столчиња наредени заедно.На нозете ќе има пластични токи за да ги спречат стапалата на столот да ...
Како да го проверите квалитетот на пластичните трпезариски столчиња што може да се наредени?
 • Брзо испраќање

  Брзо испраќање

  Квалитет под 100 парчиња може да се испорача во рок од 15 дена.
 • Прифатена е мала нарачка

  Прифатена е мала нарачка

  Прифатен е низок MOQ. Достапни се 2 парчиња.
 • Професионален центар за истражување и развој

  Професионален центар за истражување и развој

  OEM и ODM се топло добредојдени.